Wspomnienie dr Wandy Półtawskiej

Z bólem zawiadamialiśmy wczoraj o śmierci dr Wandy Półtawskiej. Wspaniałego lekarza i wielkiego człowieka oddanego obronie godności osoby ludzkiej, od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. Dziś wspominamy chwile, które zapadły nam szczególnie w pamięć i przesłanie, poparte świadectwem życia, które Pani doktor pozostawiła po sobie.

Do pobrania

więcej

Zmarła dr Wanda Półtawska

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w Krakowie zmarła Prof. Wanda Półtawska - doktor psychiatrii i działaczka na rzecz obrony życia człowieka. 2 listopada skończyłaby 102 lata. Śp. Wanda Półtawska była wybitną polską lekarką, wielką obrończynią życia poczętego, profesor nauk medycznych i działaczką społeczną, była więźniarką obozu koncentracyjnego Ravensbrück, współpracowniczką i przyjaciółką św. Jana Pawła II.

więcej

Konferencja IEEF

W dniach  6-8 październik w miejscowości Sassone, ok.40 km od Rzymu, odbył się coroczny zjazd przedstawicieli europejskich organizacji NPR  będących członkami IEEF czyli Europejskiego Instytutu Wychowania prorodzinnego.

 

więcej

Metoda InVivo

Dr Aleksandra Kicińska opracowała nowy autorski sposób samobserwacji cyklu kobiecego, który wykorzystuje w swojej pracy lekarza w prywatnej Klinice InVivo w Gdańsku. Założenia metody zostały opisane w: BIOWSKAŹNIKI PŁODNOŚCI. Obserwacja wg metody InVivo. A.Kicińska, A.Stachowska, T.Wierzba, ViaMedica 2020.

więcej